Ebbe az ágazatba tartoznak a kutatás és fejlesztés három típusának tevékenységei:
1) alapkutatás: kísérleti vagy elméleti munka, amelyet elsősorban a jelenségek és megfigyelhető tények alapjául szolgáló új ismeretek megszerzése érdekében végeznek, a felhasználás vagy alkalmazás szándéka nélkül.
2) alkalmazott kutatás: új ismeretek megszerzése érdekében végzett eredeti vizsgálat, amely elsősorban egy konkrét gyakorlati cél vagy célkitűzés felé irányul, valamint
3) kísérleti fejlesztés: a kutatásból és/vagy gyakorlati tapasztalatokból szerzett meglévő ismeretekre támaszkodó szisztematikus munka, amely új anyagok, termékek és eszközök előállítására, új eljárások, rendszerek és szolgáltatások bevezetésére, valamint a már előállított vagy bevezetett anyagok, termékek és eszközök lényeges javítására irányul.
Az ebbe az ágazatba tartozó kutatási és kísérleti fejlesztési tevékenységek nem tekinthetők kiegészítő tevékenységeknek. A következő két kategóriába sorolhatók: természettudományok és mérnöki tudományok; társadalomtudományok és bölcsészettudományok.
Ebbe az ágazatba tartozik még:
- prototípusok kifejlesztése és előállítása, amelyek elsődleges célja további fejlesztések elvégzése, függetlenül attól, hogy a gyártáshoz kapcsolódnak-e vagy sem
Nem ebbe az ágazatba tartozik:
- piac-, közvélemény-kutatás, lásd:
73.20